1. Akceptuj zasady
 2. Twoje dane
 3. Potwierdź e-mail
 4. Nasza opinia

Kilka podstawowych zasad.

Są one ustawione i wymuszone przez moderatorów mastodon.pl.

 1. Nie używaj rasistowskich, seksistowskich, homofobicznych, transfobicznych, ableistycznych lub w inny sposób dyskryminujących innych ludzi wypowiedzi. Unikaj języka nienawiści. Nie promuj nienawistnych ideologii.
 2. Nie wolno nękać ani uczestniczyć w grupowym nękaniu kogokolwiek lub w inny sposób angażować się w ataki osobiste. Publikowanie lub grożenie publikacją danych osobowych innych osób jest traktowane jako nękanie.
 3. Pisanie postów za pomocą automatycznego narzędzia jest w porządku, o ile jesteś aktywnym członkiem społeczności. Nie lubimy kont, których aktywność sprowadza się jedynie do automatycznej publikacji postów.
 4. Nie zamieszczaj spamu. Tooty (posty), które nie są niczym innym niż linkiem i/lub zawierają nadmierną ilość hashtagów możemy potraktować jako spam, podobnie jak każdą nadmiernie komercyjną autopromocję. Pisz o swojej działalności, ale nie rób tego w przesadnie komercyjny sposób.
 5. Unikaj publikacji postów na tematy zapalne i kontrowersyjne bez ostrzeżenia o takiej treści. Mastodon ma narzędzie do oznaczania takich postów więc korzystaj z niego jeśli publikowana treść może być kontrowersyjna dla niektórych odbiorców.
 6. Staraj się nie angażować w wyzwiska, nieprzyjemne epitety, ataki ad hominem ani inne niegodne zachowania. Krytykuj idee, niekoniecznie ludzi.
 7. Nie stawaj w roli policjanta. Wpis może naruszać standardy grzeczności, które ustaliliśmy, ale postaraj się nie krytykować użytkowników za jego sposób czy ton komunikacji. Nie angażuj sie w to. Jeśli w jakiś sposób dana Ci przeszkadza możesz użytkownika zgłosić lub nie krępuj się go zablokować :)
 8. Mastodon.pl to instancja dla polskiej społeczności stąd taka domena i nazwa "Mastodon Polska". Staraj się pisać w naszym ojczystym języku. Dopuszczamy język angielski, ale umówmy się, niech to nie będzie język dominujący i jedyny w Twoich postach.