@m0iga mysle ze jest duże prawdopodobieństwo ze autorzy tych wtyczek są gdzieś na masto. Może warto ich znaleźć i zapytać wprost jak i czy planują rozwój swoich wtyczek. Będzie info z pierwszej ręki 😀 Jeśli masz dostęp do logow php Sprawdz czy przypadkiem wtyczka nie rzucała błędami. Może to nie kwestia kompatybilności z WP ale np. z wersją PHP.

@m0iga nie patrz na wspieraną wersje. To nie jest od razu aktualizowane wiec wcale nie znaczy ze z 6 nie działa. Jeśli 6 dni temu był update to zaraz po wydaniu szóstki. Można wiec wnioskować ze kompatybilność jest :) Śmiało zainstaluj.

A tak palą się benzyniaki. Przed chwilą mijałem i córcia pstryknęła.

Ostatnia krótka wymiana tootòw z @m0iga skłoniła mnie do zerknięcia na obecną wersję Ghost. Ostatnia podobna akcja miała miejsce jakieś 3 lata temu wiec kawałek czasu, a szybko wprowadza kolejne aktualizacje.

I znowu przypomniałem sobie dlaczego czuję miętę do Ducha. Za jego prostotę połączoną z fajnym interfejsem i szybkością działania.

Dla osób stawiających pierwsze kroki wysokim schodem może okazać się sama instalacja, ale gdy się już uda blogowanie będzie czystą przyjemnością ✍️

@m0iga No tak tu WordPress niewątpliwie ma przewagę z uwagi na łatwe modelowanie wtyczkami.

Tak na marginesie jesli lubisz minimalizm i natywną inmplementację ActivityPub write.as
Wersja SaaS lub hostowana na własnej maszynce.

@m0iga 😂 Byłem ciekaw twoich doznań z SitePadem ale czuję że zaspokoiłeś moją ciekawość 😉

@m0iga SitePad jest na silniku WordPressa i jeśli dobrze pamietam czerpie także z Elementora. Chyba ze coś zmienili, ale nie wydaje mi się.

@jakubiszon tez się przymierzam do skrobnięcia czegoś o na blogu, ale ciagle… coś wypada 😆. Niech powstają takie treści żeby pokazywać możliwe alternatywy 👌 Większość ludzi nie ma o nich pojęcia. Gdy ostatnio zapytałem na szkoleniu czy ktoś z uczestników kojarzy temat fedi, zapadła wymowna cisza 😁

@m0iga Oczywiście. Dlatego napisałem to z przymrużeniem oka 🙂 Ważne ze nikt nie ucierpiał o ile mi wiadomo.

@m0iga Gdyby służby zareagowały byłoby pewnie bardziej ekologicznie 😉

Pokaż starsze
Mastodon Polska

Mastodon Polska to instancja Mastodon dostępna dla każdego kto chce podzielić się swoim światem z innymi. Miejsce dla dyskusji, żartów, edukacji, technologii, kultury… i śmiesznych fotek ;)